Brazilija svetovno prvenstvo zaključuje že v osmini finala. V četrtfinale se je prebila Norveška. Oba zadetka za zmago z 2:1 je zadel prvi zvezdnik Erling Haaland.
Norvežani so srečanje začeli idealno in že v tretji minuti povedli. Zdelo se je, da je vse regularno, toda stranski sodnik je takoj po zadetku začel mahati z zastavico in hitro je postalo jasno, da bo gol Patricka Berga razveljavljen.
V 10. minuti je Matheus Cunha padel v kazenskem prostoru, a je ameriški sodnik Ismail Elfath signaliziral, naj se igra nadaljuje. Toda VAR ga je poklical na vpogled in po premisleku je Braziliji vendarle dodelil enajstmetrovko. To je izvajal Bruno Guimaraes, zacepetal in … seveda mu je Orjan Nyland strel obranil. Do konca prvega dela sta mreži mirovali.
V drugem polčasu so se priložnosti nadaljevale. V 80. minuti pa se je mreža prvič zatresla. Po izjemnem prodoru in podaji Andreasa Schjelderupa je z glavo zadel Erling Haaland in v ekstazo poslal navijače Norveške.
Vratar Norvežanov Nyland je nato s konicami prstov v 86. minuti preprečil avtogol Ajerja, Haaland pa je v 90. minuti po novi Schjelderupovi podaji potrdil napredovanje Norveške z nizkim strelom z roba kazenskega prostora. To je bil njegov 62. gol za reprezentanco in sedmi na tem SP, s čimer se je ne vrhu strelske lestvice izenačil s Francozom Kylianom Mbappejem in Argentincem Lionelom Messijem.
V osmi minuti sodniškega dodatka je Brazilija dobila še najstrožjo kazen po prekršku Lea Oestigaarda, dve minuti zatem jo je uspešno izvedel Neymar za končnih 1:2.
Norveška bo v četrtfinalu zaigrala proti boljšemu iz nočnega duela med Anglijo in Mehiko.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal

Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje